Mūsu misija - palīdzēt cilvēkam realizēt savu sapni - pabūt Kanāriju salās ar iespējami mazākām izmaksām, bet ar augstu kvalitāti.

Mēs piedāvājam:

  • Palīdzību pārlidojuma organizācijā uz Kanārijām pēc pašām izdevīgākajām cenām un Jūsu izvēlētā laikā;
  • Naktsmītnes nomu, arī pēc pašām izdevīgākajām cenām Jūsu izvēlētajā vietā uz salām;
  • Individuālo ekskursiju nodrošinājumu ar cenām, kuras Jūs patīkami pārsteigs;
  • Citas izklaides uz salām pēc individuālas programmas;
  • Autonomu ar pašiem izdevīgākajiem nosacījumiem.
 
Jūsu vēlmes - mūsu izpildījums!
Apceļosim Lansarotes salu - otrais briljants Kanāriju kronī
 
Bez šaubām, uz Lansarotes salas tūristus visvairāk pārsteidz neparasta krāsu un gaismas spēle. Tas ir saistīts ar kontrastainām ainavu krāsām, kur pārsvarā ir dažādas tumšas lavas nokrāsas, spilgts smilšu baltums pludmalēs, smaragdzaļš okeāns un debess zilgme.

Lansarote (sp. - Lanzarote) - tā ir Kanāru arhipelāga austrumu sala no septiņām salām. No Āfrikas piekrastes to atdala apmēram 125 km, salas garums aptuveni 60 kilometri, bet platums tikai 15 km

Salas platība ir 845,9 kv.km, un tā pēc izmēriem ir ceturtā Kanāriju sala. No 213 kilometru Lansarotes krastu līnijas 10 kilometri nākas uz smilšainām pludmalēm.

Lansarotei, tāpat kā Kanāru arhipelāga pārējām salām, ir vulkāniska izcelsme. Bet te tas, droši vien, manāms ir vislabāk, - uz šīs nelielās saliņas atrodas 300 vulkānu. 1730 gādā uz salas vienlaicīgi izverdās 30 vulkāni, bet pats izvirdums turpinājās sešus gadus.
Pašlaik Tenerifē:
Click for Tenerife Sur, Canary Islands Forecast
Uzmanību!
Tekstā zilā krāsā ir iekrāsoti linki uz attiecīgas tēmas filmiņām youtube.
Ja jūs vēlaties palielināt ekrānu, tad filmas paneļa apakšā labajā pusē ir 2 spiedpogas ar bultiņām. pirmā mazliet palielina, otrā izvērš filmiņu pa visu ekrānu. Atgriezties - Esc poga uz jūsu klaviatūras.
Uz Lansarotes salas vulkānisma pēdas ir īpaši manāmas. Te daba un cilvēks saplūst, kā nekur pasaulē, un izveido ainavu, kura ir unikāli skaista. Tādēļ UNESCO pasludināja visu salu par biosfēras rezervātu. Lansarotes vulkānisms ir relatīvi nesena vecuma: divi izvirdumi XVIII un XIX gadsimtos nosedza ar lavu visu salas centru, kā rezultātā izveidojās ainava, kas nav līdzīga Zemes ainavām un ko bieži uzņem fantastiskās filmās.

Šo rajonu dēvē par Ugunīgiem kalnājiem, tas ir Nacionālais parks Timanfaija (sp. - Timanfaya). Tūristi apbraukā ar autobusu šā noslēpumainā lavas tīruma pašus pamestākos nostūrus un sajūt siltumu, ko līdz šim glabā zeme, jo dažus centimetrus zem virsmas temperatūra sasniedz 350ºC, kas ļauj vienā mirklī aizdedzināt salmu kušķīti vai uzcept pamatīgu gaļas gabalu.

Apmeklētāju iekļūšana šajā parkā ir ierobežota, lai saglabātu šīs brīnišķīgi bargās vietas trauslo floru un faunu. Parkā ir dažas gājēju takas un viens maršruts, kur var jāt uz kamieļiem. Tāpat tūristi var doties autobusa ekskursijā. Tā kā zeme te ir ļoti karsta, tad autobusi ir aprīkoti ar speciālām gumijas riepām.
Bez Nacionālā parka Timanfaija, ir daudz citu interesantu ekskursiju, tādas kā pastaiga pa vulkāniem uz kamieļiem - dzīvniekiem, kas tradicionāli tiek izmantoti uz salas lauksaimniecības darbiem; neparastas kultūras La Geria rajonā, Los Ervideros (sp. - Los Hervideros) piekrastes zona, kur lava rēgaini saplūst ar jūru; un satriecošais iezaļganais El Golfo krāteris.
Turpat apmeklēsiet Lago Verde (Zaļais Ezers) - pārsteidzošu smaragdzaļas krāsas lagūnu un El Golfo ciematu, kur var iebaudīt vienus no labākiem jūras produktiem uz salas.
Citās salas daļās arī ir vietas, kas pelna tās apciemot: Famara klintaines un pludmale rietumos, Kaktusu dārzs, masīvs La Corona ar Jameos del Aqua un Cueva de los Verdes noslēpumainām vulkāniskām alām; un lielisks skatslaukums Mirador del Rio salas ziemeļos. No šejienes var novērot kaimiņu Chinijo arhipelāgu, kas sastāv no tuksnesīgām La Graciosa, Montana Clara un Alegransa saliņām; uz pirmo var doties pa jūru no Lansarotes ar prāmi. Skatu laukums ir 600 m stāvas klints virsotnē.
Klimats uz salas ir sauss un saulains, kas ir saistīts ar tās atrašanos tuvu Āfrikai un ne visai izteikto reljefu. Tādēļ vietējās ainavās ir maz zaļumu. Liekas, ka trūcīgā augu valsts  ar kaut kādu brīnumspēku aug uz tukšas vietas. Pie tam bieži rodas visai retas un vērtīgas augu formācijas. Var padomāt, ka tāda sausuma  dēļ sala ir maz pievilcīga, tomēr tas tā nav: uz atbraucēju tā atstāj skaistas un mājīgas vietas iespaidu.

Kad ir labāk apciemot salu? - Visu gadu, pateicoties unikālam klimatam ar mīkstām temperatūrām, kuras ne visai atšķiras dažādos gadalaikos un diennakts laikā. Ziemā temperatūra nenolaižas zemāk par 20°C, bet vasarā neceļas augstāk par 25°C (ar retiem izņēmumiem – kad pūš vējš Kalima no Sahāras). No Gran Kanārijas un Tenerifes salām ir ikdienas reisi uz Lansarotes salu.

Lansarote atbilst tūristu prasībām, kas atbrauc šurp, lai tīksminātos ar apkārtējās dabās vidi. Tās viesnīcu infrastruktūra, kaut arī ir pietiekami attīstīta, bet tai nav pompozitātes un tā saplūst ar dabu. Tādēļ te ir raksturīgi nelieli tūristu centri ar tradicionālas arhitektūras elementu izmantošanu.

Īpaši nozīmīgs salas tūristu centrs — Puerto del Carmen. Šodien tas viens no galvenajiem salas tūristu centriem, spējīgs vienlaikus uzņemt līdz 30.000 viesiem. Un tai pašā laikā pilsētā varēja saglabāt tradicionālu arhitektonisko stilu: te ir gan tirdzniecības centri, gan restorāni un nakts klubi, bet nav augstceltņu. Gleznainā pilsētas ostā var patīksmināties uz zvejnieku laivām vai doties jūras izbraucienā. Puerto del Carmen lieliskās smilšainās pludmales arī ir vienas no galvenajām ievērības cienīgām vietām.
Costa Tegise ciematā, kas atrodas vairāk uz ziemeļiem, ir dārgāki hoteļi, kuru starpā izceļas slavenais hotelis «Salinas», viens no pašiem greznākajiem Eiropā.

Dienvidu piekrastē atrodas
Playa Blanca - jauns tūristu centrs izvietots ap zvejnieku ostu.
Netālu atrodas labākās salas pludmales idilliskajā Papagayo līcī, ar baltām smiltīm un kristāldzidri tīriem ūdeņiem. Pateicoties tam, ka šīs pludmales atrodas nostāk no masveida tūristu ceļiem, tās ir saglabājušas līdz mūsdienām savas neskartās dabas ainavas un nošķirtību. Papagayo pludmales ir vienas no labākajām pludmalēm Kanāriju salās. No visām pusēm līci aizsargā kailas bazalta klintis, gandrīz pilnībā bez augu valsts, kas piešķir ainavai vēl lielāku neparastumu. Šīs milzīgās klintis dala krastu uz daudzām nelielām pludmalēm. Papagayo pludmales teritorija ir pasludināta par nacionālo parku, tādēļ tur praktiski nav infrastruktūras komunikāciju un nokļūt tur diezgan pagrūti, daži kilometri jāiet kājām. Šīs pludmales ir iemīlējuši natūristi  — kailsauļošanās cienītāji.
Vulkāniska darbība šeit jūtama visur: akmeņi, kas atrodas tikai dažus centimetrus zemāk nekā augsnes līmenis, ir sakarsuši līdz 100°C temperatūrai, bet 10 m dziļumā temperatūra sasniedz jau 600°C. Ekskursiju vadītāji demonstrē šo parādību tūristiem, metot bedrēs sausus zariņus, kuri aizsviļas, tikko skarot bedres dibenu. Vēl plaisās zemē lej ūdeni, kurš uzreiz uzvārās un izraujas no plaisas, kā geizera strūklaka. Bet nelielā restorānā El Diablo, kas ir uzbūvēts pēc slavenā Lansarotes arhitekta Sezāra Manrikes projekta, var mēģināt vietējās virtuves ēdienus, kas ir pagatavoti uz ģeotermālā siltuma.
Cueva de Los Verdes ala ir viena no galvenām Lansarotes apskates vietām. Ala ir izveidojusies aptuveni 3000 gadus atpakaļ. Tā stiepjas zem vulkāna Corona lavas laukiem salas ziemeļos. Tā ir vislielākā no visām lavas alām pasaulē. Tās garums ir vairāk nekā 6 kilometri. Alas zāles izsauc ceļotāju apbrīnu: dažas ir 24 metrus platumā un 15 metrus augstumā.

Kā ir izveidojusies ala? Izvirdumi bija vairāki, kā mēs atceramies. Un lūk, zem iepriekšējā izvirduma lavas atdzisušās un sacietējušas kārtas, lejup jūrā sāka tecēt izkausētā bazalta upe no krātera sāniem. Kad lava iztecēja, izkausējot un aiznesot līdzi vecās lavas daļu, iznāca dabisks tunelis ar sienu un velvju rēgainām formām. Pats apbrīnojamākais: vienā no alas zālēm ir izveidota īsta koncertzāle.

Jameos del Aqua - tas ir skaists ainavu ansamblis, ko izveidoja slavenais arhitekts Sezārs Manrike uz Cueva de los Verdes alas velvju iebrukumu bāzes. Lavas kanālā izveidotas vairākas auditorijas ar lielisku akustiku, bet unikālā sālsezerā dzīvo balti un akli alu krabji. Te ir tik skaisti, ka Holivudas aktrise Rita Hajvorta nosauca to par astoto pasaules brīnumu.
Kas vēl pelna uzmanību uz Lansarotes salas?

Famara klintaines un pludmale rietumos, neparasts, tāpat kā viss Kanāriju salās, Kaktusu dārzs. Veiksiet īsu braucienu uz galvaspilsētu
Arrecife - dabisks dimants, kurš tuvumā parādīs jums visas savas mirdzošās šķautnes.
Pilsētai Tegise ir visai bagāta vēsture. Dibināta 1414.gadā, tā bija salas galvaspilsēta līdz 1852 gadam, kad to nomainīja Arrecife. Esat gatavi tam, ka šī valdzinošā pilsēta gremdēsies snaudā visas dienas, izņemot svētdienu, kad tā pārvēršas par gigantisku mercadillo (tirgus), kur no letēm uz ielām tiek pārdoti vietējie tautisku rūpalu izstrādājumi un kārumi.
Vēl ir vērts apmeklēt ciematu Aria (sp. - Haria) - to sauc par „tūkstoš palmu ciematu”, un atrodas tas salas ziemeļaustrumos. Vēl viens ciemats - Yaiza, kurš pēdējos gados ne reizi vien tika nosaukts par pašu skaistāko Spānijā. Tas atrodas mežonīgos rietumos.
Tālāk seko Orzola - pats tālākais ciemats salas ziemeļos, pazīstams ar saviem zivju restorāniem. Orzola  ir savdabīgi vārti uz La Graciosa salu, kura, kā runā, bija par reālu prototipu Roberta L. Stīvensona «Dārgumu salai».
No Orzolas ostas uz šo burvīgo salu regulāri iet prāmji. Ja jums būs laiks apmeklēt uz salas tikai vienu pludmali, izvēlaties Las Konshas: jūs atklāsiet to aiz smilšainas kāpas salas ziemeļos. Te, uz 500 metriem sīkas baltas smilts un tirkīzzila ūdens, jums noteikti izliksies, ka jūs nokļuvāt klusā un mierīgā tropiskā paradīzē.
Lansarotes ciematos ar balinātām mājiņām līdz šim daudz kur saglabājas tradicionāla arhitektūra. Cietokšņi ar gadsimtiem ilgu vēsturi, ieskaitot Castilio de San Gabriel un Castilio de San Jose iespaidīgās pilis, šodien ir pārvērstas muzejos un galerijās, kuros var iepazīties ar salas kultūru un vēsturi.
Daudzas Lansarotes ievērojamas vietas, tostarp unikāli ainavu darbi, ir vietējā gleznotāja un arhitekta Sezāra Manrikes darbi. Viņa izcilās avangardiskās skulptūras, kas ir pazīstamas kā «vēja rotaļlietas», var sastapt pa visu salu. Viņš arī izveidoja Kaktusu dārza dizainu, kurā ir virs 1400 lieliskiem kaktusu veidiem.

Tropiskais parks Hinate - tas ir plašs botānisks dārzs ar milzīgu daudzveidību eksotisku putnu un dzīvnieku, ieskaitot surikātus, humbolta pingvīnus un dresētos papagaiļus. Ģimenes ar bērniem var apmeklēt dabu parku Pardelas, kur ir ekoloģiska ferma bērniem un izklaižu parks: te jūs sagaida vizināšanās uz ēzeļa, vietējās virtuves gardumi, tautas rūpalu izstrādājumi un dzīvnieki, kuri dzīvo fermā.

Top.LV
eXTReMe Tracker