Mūsu misija - palīdzēt cilvēkam realizēt savu sapni - pabūt Kanāriju salās ar iespējami mazākām izmaksām, bet ar augstu kvalitāti.

Mēs piedāvājam:

  • Palīdzību pārlidojuma organizācijā uz Kanārijām pēc pašām izdevīgākajām cenām un Jūsu izvēlētā laikā;
  • Naktsmītnes nomu, arī pēc pašām izdevīgākajām cenām Jūsu izvēlētajā vietā uz salām;
  • Individuālo ekskursiju nodrošinājumu ar cenām, kuras Jūs patīkami pārsteigs;
  • Citas izklaides uz salām pēc individuālas programmas;
  • Autonomu ar pašiem izdevīgākajiem nosacījumiem.
 
Jūsu vēlmes - mūsu izpildījums!
Pašlaik Tenerifē:
Click for Tenerife Sur, Canary Islands Forecast
Tenerifes dzīvā daba

Uz Tenerifes nav dzīvu radījumu kuri ir bīstami cilvēkam. Tā ir viena no salas pozitīvām īpašībām. Mierīgi pastaigājieties ar bērniem kur gribēsiet: mežos, kalnājos, pētiet mežonīgo piekrasti. Neviena dzīva radība šeit tūristus neaiztiek un pat nemēģina to darīt. Pretīgu kukaiņu ir pavisam nedaudz. Odi aktivizējas tikai paretam, varbūt jūs tos pat nesastapsiet. Okeānā arī viss ir lieliski. Vēsā straume atbaida jebkuru nepatīkamu jūras dzīvnieku, haizivis pie krastiem nenāk. Peldaties uz veselību.

Pastorālo dzīvnieku pasaules ainu papildina interesanta augu pasaule. Tenerifes daba ir pārsteidzoši daudzveidīga un neaprobežojas ar salas dienvidu tuksnesīgām ainavām, kā domā daži atpūtnieki, kuri šeit dzīvo pēc sistēmas «Viss ir iekļauts».

Dzīvnieki

Liktos — subtropi. Vasara visu gadu, dažādas ainavas un klimatiskās zonas, teritorijas, ko nav aptvērusi urbanizācija un dabas parki. Ir visi nosacījumi dzīvnieku pasaulei visā tās daudzveidībā. Tomēr Tenerifes fauna ir visai garlaicīga. Endēmiskie dzīvnieki – divu veidu cirslīši un septiņi sikspārņu veidi, kā arī ķirzakas.

   Lielākie savvaļas dzīvnieki – mufloni.
Nebrīvē mufloni viegli tiek pieradināti, pilnīgi zaudējot bailes no cilvēka. Pats lielākais no šejienes dzīvniekiem — Korsikas muflons. Vai, vienkāršāk - mežonīgs auns. Kādreiz cilvēks pieradināja tādus muflonus sev pagalmā — iznāca mājas aitas. Vispār jau, Tenerifē muflonu agrāk nebija. Bet 1970 g. tos trīspadsmit gabalus ieveda salā un izlaida kalnos. No tā brīža mufloni prāvi savairojās un kļuva par vietējo mednieku-amatieru objektu kādu pašaudīt. Auni kaut arī ragaiņi, bet tramīgi. Tūristi ar tiem sastopas reti, un tikai no attāluma. Jābūt labai redzei un labiem apaviem daudzkilometru pastaigām pa kalniem salas ziemeļaustrumos.

Nākamais aiz muflona dzīvnieks pēc izmēriem brīvā dabā ir trusis. Arī medību objekts un pamats tradicionālai kanāriešu virtuvei— conejo al salmorejo (trusis salmoreho mērcē).
Arī to Kanāriju salās ieveda kādreiz.
No nebrīvē esošām plēsoņām var nosaukt vienīgi kaķus, kas par tādiem kļuvuši pametot cilvēka mitekli, un to pēcteči. Tenerifes mežu un pustuksnešu pārējie iemītnieki pēc auguma ir vēl mazāki: ezīši (arī ievesti), peles, ķirzakas. Truši, kaķi, lielās ķirzakas un gekkoni lielākoties iziet „medībās” naktīs.

Ķirzaku Tenerifē ir daudz un tās ir visur, gan piekrastes krūmājos, gan kalnos, gan ziemeļu mežos un pat pilsētās – gan lielas un mazas. Un daudzās vietās ir pieradinātas ņemt barību no cilvēka rokām.
Lūk, īsi runājot, gandrīz viss. Pat vāveru nav, kaut arī priežu ar čiekuriem ir pietiekami. Tūristi var mierīgi klaiņot pa salu kur vēlas, nebaidoties satikties ar jebkādu neadekvātu panteru vai ragainu odzi, kā kaimiņu Marokā.

Indīgu čūsku, skorpionu un citu ložņājošu mošķu, kas ir bīstami cilvēkam, te nav.

Putni

Lūk putnu ir daudz: veseli 75 veidi, neskaitot gājputnus, kas apstājas uz Tenerifes atvilkt elpu. Pamatā mazi putni. Bet ir arī pārītis vidēja izmēra plēsoņu.
Lidojošo «eksotiku» pārstāv badadzeguzes un papagaiļi-mūki. Ja badadzeguzes dod priekšroku turēties patālāk no civilizācijas vispār, un no tūristiem konkrēti, tad papagaiļi-mūki, kuri ārīgi ir ļoti līdzīgi viļņainiem papagaiļiem, dzīvo trokšņainās ģimenēs palmu kronās tieši kūrortu centrā.

Tāpat ir vairāki baložu veidi. Daži ir ļoti reti – piemēram, lauru balodis, kas mīt salas ziemeļos lauru mežos. Bet citi baloži – dūjas (ūbeles) ir tā pieraduši pie civilizācijas un pat Tenerifes kūrortos ēd tūristiem no rokām uz balkoniem viesnīcās. Viņi savādi dūdo – kā dzeguze.
Bet, kas attiecas uz slaveno kanārijputniņu, tad tā mežonīgais kanāriju sencis ir žubīte  — dabā visai neizskatīgs un vairāk līdzīgs zvirbulim, nekā dekoratīvajam dzimtas ciltstēvam. Mājās turamo kanārijputniņu spilgtās krāsas ir selekcijas darba rezultāts. Tieši no Kanāriju salām šo putnu ieveda Eiropā XVI gadsimtā, un vēlāk tos atrada arī Madeirā un Azoru salās. Viegli ir atšķirt tēviņu no mātītes – dzied tikai tēviņi.
Jūras iemītnieki

Arhipelāga akvatorijā pastāvīgi dzīvo simtiem zivju veidu. Pluss gada laikā šeit ienāk dažādi pelaģiski migranti, kam nav noteikta pieraksta. Bet Kanāriju ihtiofauna, par spīti tādai skaitliskai daudzveidībai, skatāmības plānā ļoti piekāpjas tropiskām jūrām. Akvāriju zivis šeit nav, koraļļu rifu arī nav. Dibens klinšains, kas ir segts ar sastingušo lavu. Vietējie iemītnieki lielākoties neuzkrītoši, saltu ārējo izskatu un neatkarīgi no izmēriem ir ārkārtīgi ēdelīgi: relatīvi vēsais okeāns diktē savus spēles likumus. Taču to starpā gadās diezgan eksotiski īpatņi.

Lobsteri (omāri) mēdz būt dažādas krāsas, bet pēc vārīšanas top vienādi sarkani un garšīgi.
Tenerifes krastu līnijas īpatnība ir šelfa neesamība. Dziļumi pazeminās ļoti krasi un jau blakus netālu no salas ir 1000 m un vairāk. Vulkāns, kas ir cēlies no okeāna dziļumiem, zem ūdens ir tik pat stāvs ar nogāzēm, kā uz salas virsmas.

Tādēļ jebkura interesanta dzīva radība, kas piemīt šelfa zonai (piemēram, moluski skaistās un derīgās bezmaksas dāvanām gliemežnīcās), te ir deficītā. Bet tas, kas pārdodas suvenīru veikalos — nav vietējas izcelsmes.

    Ko var redzēt, ienirstot ar masku?

Ja nirt Las Amerikas smilšainās pludmalēs — tas vispār gandrīz neko, izņemot dažas zivis. Dibens ir gandrīz sterils, bet ūdens ir mazliet duļķains. Pie klintīm daudz interesantāk: akmeņos slēpjas murēnas un astoņkāji, ir aktīnijas, jūras eži un zvaigznes, knosās krabji. Bet pilnā mērā iepazīties ar piekrastes zemūdens dzīvi var tikai ar akvalangu, 25-35 m dziļumā.
Tiešs pie Tenerifes piekrastes dzīvo vaļi un delfīni. To fotografēšana no jahtas vai katamarāna borta ir populārs laika kavēklis tūristiem. Tālu peldēt nevajag: dzīvnieki izlec no ūdens jau pāris simtu metrus no krasta.

Visu gadu te var novērot nelielus vaļus-pilotus grindus (– lat. Globicephala) un delfīnus afalīnas. Grindi ir pilnībā tumšas krāsas, ar raksturīgas formas mugurspuru. Tie ir ne visai lieli vaļveidīgie, līdz sešiem metriem garumā. Periodiski pie salas krastiem uzrodas arī citas delfīnu sugas. Skaisti sarkani krabji dzīvo piekrastes akmeņos. Ēšanai nederīgi, toties uz tiem var ķert lielu zivi.
    Vai uz Tenerifes ir haizivis?

Protams. Atlantiskajā okeānā mājo vairāki desmiti haizivju veidu, daudzi no kuriem ir sastopami arī pie Kanāriju salām. Bet tās visas nerādās piekrastes ūdeņos, pludmalēs. Haizivju neizprovocētā uzbrukuma gadījumu uz peldētājiem te nav nofiksēts. Pirmkārt, vietējās haizivis attiecībā pret cilvēku principā ir neagresīvas. Otrkārt, haizivs dienā neiet pie krasta un vispār izvairās no nelieliem dziļumiem. Ja kas ar tām satiekas, tā tie ir daiveri, kas tīši meklē tādas tikšanās. Dažbrīd sīkas haizivis (līdz metram) trāpās uz makšķeri zvejas procesā no kutera atklātā okeānā.

Bīstamu jūru čūsku nav. Medūzas šajās vietās ienes ļoti reti, visticamāk, jūs tās neredzēsiet vispār. Tā kā nosacījumi peldei ir vairāk kā labvēlīgi. Lūk, ja vēl ūdens būtu drusciņ siltāks... Bet tad arī jebkuru nedraudzīgu jūras mošķu, kas lielākoties ir siltummīļi, būtu nesalīdzināmi vairāk. Tādēļ jau labāk lai viss paliek kā ir.

Piesardzīgiem ir jābūt ieejot ūdenī vietās, kuras nav pielāgotas peldei, un mežonīgās pludmalēs: neuzkāpiet uz jūras ezi vai uz raju. Pēdējas mīl daļēji ierakties smiltīs un ir apbruņotas ar ērkšķi astes galā. Tās dūriens nav nāvīgs, bet vienalga nepatīkami un dzīst ilgi.

Augu pasaule

Kaktuss opuncija — viens no pašiem izplatītākiem augiem Tenerifes dienvidos. Tā augļi ir ēdami.
Tūristu vairākums ielido Tenerifes dienvidu lidostā. Un ceļā uz hoteli tie novēro visai skumīgu ainu: kails pustuksnesis ar trūcīgu veģetāciju kaktusu veidā, kuri sērdienīgi slienas gaisā no akmeņiem. Skats pavisam nesaderas ar gaidām. «Un tās Kanāriju salas»?! — izsamist atpūtnieki.
Bet nesteidzaties ar secinājumiem. Sausos un tuksnesīgos dienvidus izvēlējās kā lielāko uz salas tūristu centra celtniecības vietu klimata dēļ. Te ir siltāk, mazāk lietavu, mierīgs okeāns. Bet vietēja daba, protams, ir pelēcīga. Ja neskaita mākslīgos apstādījumus. Viss košais zaļums – koki, palmas, košie krūmāji, zāliene ir mākslīgi stādīti un nepārtraukti kopti.

Tomēr Tenerifē ir ne visur ir tā. Uz salas ir arī mitri subtropiskie meži, gan priežu birzis mākoņos, arī zaļas ielejas, gan brīnumaini augi. Tenerife izbrīnīs zinātkārus ceļotājus, kuri atvērs sev visu tās augu pasaules daudzveidību. Būtu vēlme.

Tenerifes ziemeļaustrumos ir saglabājušies monte verde — mūžzaļie lapmeži. Šeit, augstumā 400 -1500 m virs jūras līmeņa, paparžu aplenkumā aug rēgaini izliektie viršu un lauru koki. Bet Esperansā - lielākoties skuju koku mežā, var sastapt eikaliptus un salasīt kā suvenīrus to augļus, kuri ir līdzīgi pogām.

Uz Teides nogāzēm uz sastingušās lavas labi jūtas kanāriju priede — šejienes endēmiķis. Tā ir ne tikai pielāgojusies dzīvot uz bezūdens vulkāniskas augsnes, bet arī vēl ir iemācījusies atjaunoties pēc mežu ugunsgrēkiem. Gadās, ka no koka palicis ir viens apdegušais stumbrs. Bet jau drīz uz tā parādīsies pirmās zaļas atvases, bet pēc dažiem gadiem maz kas atgādinās par plosījušos uguni.
Vēl te aug tahinaste – savāds augs endēmiķis un drakona koks.
Ja salas dienvidi ir apdalīti ar nokrišņiem, un tāpēc ir trūcīga augu valsts, tad ziemeļu piekraste ir pretstats. Te pie katras puķu dobes nav jātur šļūteni aplaistīšanai, dabiskas valgmes pietiek arī savvaļas kokiem, un speciāli izceltām plašām banānu plantācijām.

Tūristiem, kas vēlas redzēt Tenerifi visā tās krāšņumā, mēs rekomendējam atbraukt uz salu pavasarī. Viss zied, smaržo. Pie reizes, pavasaris uz mūžīgās «pavasara salas» iesākas februāra sākumā, kad sāk ziedēt mandeles. Nu ļoti skaisti!
Top.LV
eXTReMe Tracker